Ранок

Олекса Захарчук (живопис, пастель) Олександр Дяченко (скульптура)

   7 червня 2017 - 1 жовтня 2017

 Ми продовжуємо серію виставок-діалогів.

 Ранок  дає надію, що все ще попереду, а ранок кожного дня є неповторним. «Ранок. Пам’яті Алли», одна з найкращих картин Олекси Захарчука ,  посідає центральне місце на виставці. Споглядаючи її,  думки линуть до таємничого «ранку людства», божественної гармонії перших днів Творіння.

Скульптура тісно пов’язана з оточуючим середовищем. Що відбувається, коли знайомі скульптурні твори помістити не на пленер, а у новий для них пейзажний контекст?

Олександр Дяченко – творець монументальних форм. Він бачить себе продовжувачем давньої архаїчної скульптури, нащадком невідомих авторів степових «скіфських баб». Лапідарні скульптурні постаті жінок у шамоті -«Жіноча фігура» та «Перевернутий горщик» - ніби зійшли з метафізичнихпейзажів Олекси Захарчука. У дивному симбіозі твори обох майстрів спонукають до медитативного споглядання й народження нових смислів. Яких саме?   Запрошуємо відвідати виставку у галереї «Синій вечір» та самим їх віднайти!

Олександр Дяченко (нар.1956) – класик української скульптури; Твори встановлені у Києві (Володимирська гірка), у дворі Мистецького Арсенала, у Одесі, Львові, Харкові, Донецьку, Миколаєві, Каневі, Гурзуфі. Бере активну участь у скульптурних Симпозіумах в Україні та закордоном.

Олекса Захарчук (1929-2013) - відомий живописець і графік, автор монументальних пейзажів України.