sklo.jpg

      Літній настрій:

Олег Гущин (художнє скло)

Олекса Захарчук (пастель, акварель)

Відкриття: 7 червня 2018 о 18:00

Галерея «Синій вечір» продовжує серію мистецьких діалогів. Цього разу діалог відбудеться з відомим майстром художнього скла  Олегом  Гущиним. 

Колористично насичені, концептуальні композиції з гутного скла О.Гущина доповнені яскравими акварелями та пастелями Олекси Захарчука 1960-х років, коли в його творчості переважали декоративні підходи.

Для обох майстрів джерелом натхнення була природа. Якщо фантазія О.Гущина породжувала скульптурні форми ваз, а висока культура гравірування надавала їм образної виразності та декоративності, то для О.Захарчука декоративність була виявлена у ритмі гнучких ліній та локальних плям, які передавали конкретні пейзажні сюжети. Пляжі, стоянки човнів, змагання вітрильників  у пастелях Захарчука створюють легкий радісний літній настрій, що підхоплюється у композиціях О.Гущина, таких як «Спекотний серпень», «Королівське полювання» тощо. На цій виставці ніби зустрілись чутливі та неспокійні души двох майстрів, які вже визнані класиками українського мистецтва, й діляться з нами своїм захопленням життям. 

Олег Гущин 1935-1997) -  Заслужений художник України,працював у галузі художнього скла, займався живописом.1966-69-художник Київського заводу художнього скла.1969-1980 - головний художник Республіканського промислового об єднання «Укрскло», Київ; 1980-1987-головний художник Художнього фонду Спілки художників України; 1987-1992-голова Художнього фонду Спілки художників України. З 1967-учасник понад 100 республіканських, всесоюзних, міжнародних художніх і галузевих виставок.

Олекса Захарчук (1929-2013) – Заслужений художник України, відомий живописець і графік, автор монументальних та ліричних  пейзажів України.