06 june.jpg

       МОНОЛОГ

 (до 90-річчя Олекси Захарчука)

Виставка працює з 31 березня по 30 листопада 2019 за телефонною домовленістю

       Експозиція, присвячена 90-річчю з дня народження О.Захарчука (1929-2013) є ретроспективною, охоплює період з 1950-х по 2012 рік.

      У трьох залах розміщені твори, що маніфестують різні іпостасі художника: медитативний живопис, пастелі різних періодів, чорно-білі рисунки 1950-60-х років. В основному це пейзажні мотиви, проте у чорно-білих рисунках є багато портретів, живих сценок повсякденного буття. Свобода мислення та їхнього виконання вражають.

     Більшість творів живопису показані вперше. В них простежуються декілька наскрізних мотивів: тема тихої води та віддзеркалення у ній дерев - від майже абстрактної картини 1960-х років «Замріяне озеро» до великих  монументальних полотен «Річка Сула» 1999 року та «Річка Сула. Пам’яті К.Білокур» 2000 року; сюжет «Тихого вечора», коли тільки зайшло сонце і з’явився на світлому небі молодик; тема дороги, шляху у філософському сенсі. Найбільш цікавими на цю тему є картини «Дорога лугом» та «Спогади про дитинство».

   Феномен бачення шляху О.Захарчуком відкрився відомому художнику-архітектору Г.Духовичному, який в есе поділився своїми прозріннями:«Головними рисами творчого методу художника Олекси Захарчука видаються напрочуд ясне розуміння рівня виконання поставленого перед собою завдання й «бачення шляху» – усвідомлення можливої кінцевої мети й воля до її поступового, часто багатоваріантного досягнення. Це є рівною мірою характерним для окремо взятої композиції (якщо вона важлива йому, то він пише її роками в різних варіантах, аж поки не дійде потрібного результату) і для творчості митця загалом – у ній він зумів досягти того, що, здається, завжди передчував, ба навіть знав, з самісінького воєнного отроцтва.»