Oleksa-Zaharchuk.jpg

МВЦ «Музей історії міста Києва»
спільно з галереєю
«Синій вечір»
представляють виставку
«Ностальгічний Київ Олекси Захарчука»
17.01 – 04.02.18

 

Музей історії міста Києва та галерея «Синій вечір» презентують виставку одного з кращих українських пейзажистів другої половини ХХ ст. Олекси Захарчука. Картини, що будуть представлені на виставці, надала родина художника зі своєї приватної колекції.

У 1950 році юний Олекса Захарчук приїхав вступати до Київського художнього інституту і саме у Києві відбувалось становлення та розвиток його творчості. Олексу Захарчука можна із впевненістю назвати співцем рідної природи, адже його улюблені краєвиди Києва та неперевершені пейзажні мотиви за десятиріччя майже не змінювались. Художник невтомно писав і малював унікальний живописний ландшафт міста – старокиївські пагорби та яри, старий Поділ, краєвиди Андріївської церкви і Святої Софії; панорами Києво-Печерської лаври та Видубецького монастиря.

Багату творчу спадщину майстра, присвячену Києву, можна поділити на періоди за роками й техніками: натурні замальовки олівцем та живописні роботи 1950-х, декоративні пастелі 1960-х, монументальні живописні твори 1980-х. Інколи здається, що ці світи створили різні особистості. Проте певні глибинні ознаки міста присутні в усіх, таких різних, на перший погляд, роботах: передусім, це особливе мистецьке бачення, прониклива інтонація довірливої сповідальності. Тож усі різночасові роботи створюють цілісний і неповторний образ Києва – такий, яким його бачив Олекса Захарчук.

МВЦ «Музею історії міста Києва»
(вул. Б. Хмельницького, 7).

http://www.kyivhistorymuseum.org/uk/vystavkovi-proekty/nostalgichniy-kiyiv-oleksi-zaharchuka.html


Ранок

Олекса Захарчук (живопис, пастель) Олександр Дяченко (скульптура)

   7 червня 2017 - 18 березня 2018

 Ми продовжуємо серію виставок-діалогів.

 Ранок  дає надію, що все ще попереду, а ранок кожного дня є неповторним. «Ранок. Пам’яті Алли», одна з найкращих картин Олекси Захарчука ,  посідає центральне місце на виставці. Споглядаючи її,  думки линуть до таємничого «ранку людства», божественної гармонії перших днів Творіння.

Скульптура тісно пов’язана з оточуючим середовищем. Що відбувається, коли знайомі скульптурні твори помістити не на пленер, а у новий для них пейзажний контекст?

Олександр Дяченко – творець монументальних форм. Він бачить себе продовжувачем давньої архаїчної скульптури, нащадком невідомих авторів степових «скіфських баб». Лапідарні скульптурні постаті жінок у шамоті -«Жіноча фігура» та «Перевернутий горщик» - ніби зійшли з метафізичнихпейзажів Олекси Захарчука. У дивному симбіозі твори обох майстрів спонукають до медитативного споглядання й народження нових смислів. Яких саме?   Запрошуємо відвідати виставку у галереї «Синій вечір» та самим їх віднайти!

Олександр Дяченко (нар.1956) – класик української скульптури; Твори встановлені у Києві (Володимирська гірка), у дворі Мистецького Арсенала, у Одесі, Львові, Харкові, Донецьку, Миколаєві, Каневі, Гурзуфі. Бере активну участь у скульптурних Симпозіумах в Україні та закордоном.

Олекса Захарчук (1929-2013) - відомий живописець і графік, автор монументальних пейзажів України.